
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Power Dissipation | 2.14 W |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Accuracy | 3 % |
| Power Dissipation | 2.14 W |
| Threshold Voltage | 2.63 V |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 30 µA |
| Quiescent Current | 30 µA |
| Max Supply Current | 50 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Nominal Supply Current | 50 µA |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.7 V |
| Undervoltage Threshold | 2.63 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$1.27733
Ext.Price$1.27733
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.27733 | $1.27733 |
| 10 | $1.24723 | $12.47230 |
| 25 | $1.23400 | $30.85000 |
| 50 | $1.22091 | $61.04550 |
| 100 | $1.20796 | $120.79600 |
| 300 | $1.20796 | $362.38800 |
| 500 | $1.20796 | $603.98000 |
| 1000 | $1.20796 | $1207.96000 |
